Archiwa kategorii: Aktualności

ABW rekwiruje sprzęt Centrum Edukacyjnego Powiśle!

W czwartek, 21 lutego do mieszkania znanego działacza narodowego i dziennikarza Rafała Mossakowskiego wkroczyli funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, rekwirując sprzęt elektroniczny pod pozorem poszukiwania treści propagujących nazizm! Czytaj dalej ABW rekwiruje sprzęt Centrum Edukacyjnego Powiśle!

Obchody 66. rocznicy śmierci gen. Nila-Fieldorfa

W 66. rocznicę śmierci generała Augusta Emila „Nila” Fieldorfa  Klub imienia Romana Dmowskiego zaprasza wszystkich łodzian na obchody upamiętniające narodowego bohatera związanego z naszym miastem, który walczył przeciwko niemieckiej okupacji, a następnie po sfingowanym procesie został skazany na śmierć przez komunistyczne władze PRL. 

Czytaj dalej Obchody 66. rocznicy śmierci gen. Nila-Fieldorfa

Skierniewice: „Pominięta lekcja historii – Handel białymi niewolnikami”

Już jutro, 15 lutego, w Skierniewicach odbędzie się spotkanie z dr. Janem Przybyłem, wieloletnim wykładowcą historii kultury i historii Kościoła pt. „Pominięta lekcja historii – Handel białymi niewolnikami”. Czytaj dalej Skierniewice: „Pominięta lekcja historii – Handel białymi niewolnikami”

Konferencja „Polska – Bliski Wschód: wczoraj, dziś i jutro”

„Polska – Bliski Wschód: wczoraj, dziś i jutro” to tytuł konferencji zorganizowanej 13 lutego w Warszawie przez posła na Sejm RP Roberta Winnickiego.  Czytaj dalej Konferencja „Polska – Bliski Wschód: wczoraj, dziś i jutro”

Dr Przybył o mędrcach internetu

8 lutego w Bydgoskim Domu Technika NOT odbyło się spotkanie z doktorem Janem Przybyłem, teologiem, wieloletnim wykładowcą historii kultury polskiej i historii Kościoła. Temat spotkania brzmiał „Protokoły mędrców internetu, czyli jak ogłupia się ludzi przez nowoczesne media”. Organizatorem wydarzenia był Klub imienia Romana Dmowskiego. Czytaj dalej Dr Przybył o mędrcach internetu