20180526_081853

Zgierz: płonie nielegalne składowisko odpadów

Od godziny 23 w piątek płonie nielegalne składowisko odpadów na terenie dawnych zakładów „Boruta” w Zgierzu. Prawdopodobnie doszło do podpalenia.

Na terenie składowiska, które od 1 maja jest nielegalne, znajduje się około 50 tysięcy ton odpadów sprowadzonych zza granicy (m. in. ze Szwecji i Wielkiej Brytanii). W akcji gaśniczej bierze udział 250 strażaków z całego województwa. Gaszenie pożaru może zająć nawet kilka dni.

Nad Zgierzem unosi się teraz czarna chmura dymu, unosząca się znad terenu objętego pożarem. Władze apelują o nieotwieranie okien i niewychodzenie z domów bez potrzeby. Dym przemieszcza się w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego.

Mimo tego, że władze były od dawna alarmowane o problemie składowisk, odpowiednie agendy rządowe i samorządowe nie zrobiły nic, aby zabezpieczyć odpady. Jest to kompromitacja państwa polskiego, które najwyraźniej pozostaje „państwem z dykty i paździerzu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>