Front Narodowy zmienia nazwę

Przewodnicząca Frontu Narodowego Marine Le Pen ogłosiła, że partia, decyzją swoich działaczy, zmienia nazwę. Nowym szyldem formacji francuskiej skrajnej prawicy będzie „Zgromadzenie Narodowe” (Rassemblement National).

Na zjeździe Frontu 11 marca przewodnicząca Marine Le Pen zaproponowała debatę nad zmianą nazwa partii. Delegaci zgodzili się aby wszyscy działacze partii podjęli decyzję na temat nowej nazwy i symbolu swojej partii w głosowaniu.

Zmiana nazwy jest konsekwencją Marine Le Pen, która po przejęciu kontroli nad partią z rąk swojego ojca Jeana-Marie w 2011 r., ciągle liberalizuje jej przekaz i wizerunek. Wśród kandydatów FN pojawiali się imigranci, złagodzono też przekaz w kwestiach etycznych. Ofiarą kursu padł sam Jean-Marie Le Pen, w 2015 wyrzucony przez córkę z partii.

Jobbik, Front Narodowy i inne formacje, które wchodzą w główny nurt polityki krajowej zazwyczaj łagodzą swój przekaz – co jest naturalne. Niestety najczęściej łagodzą też swoje poglądy i w konsekwencji po kilku latach nie różnią się niczym od zachodnich łże-konserwatystów.