Warszawa: otwarcie działalności Klubu im. Dmowskiego

8 lipca w sali konferencyjnej OSiR Polna w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące działalność warszawskich struktur Klubu imienia Romana Dmowskiego.  Z wykładem nt. działalności Romana Dmowskiego na konferencji wersalskiej wystąpił dr Krzysztof Kawęcki.

Spotkanie otworzył pełnomocnik warszawskiego oddziału KRD Arkadiusz Miksa wraz z prezesem Zarządu Głównego Klubu Kamilem Klimczakiem, którzy przedstawili założenia organizacji.

Dr Kawęcki w swoim wystąpieniu omówił działalność Romana Dmowskiego nie tylko na samej konferencji pokojowej w Wersalu, ale również przed tym wydarzeniem, dzięki czemu Polska została zaliczona do grona państw zwycięskich w I wojnie światowej, a politycznym przedstawicielem nieistniejącego jeszcze państwa polskiego był uznany przez opinię międzynarodową Komitet Narodowy Polski. Militarnym reprezentantem Polski w tej wojnie po stronie aliantów była armia gen. Józefa Hallera.

Po wykładzie nastąpiła dyskusja, w której poruszano również temat niedawno minionej, setnej rocznicy traktatu wersalskiego, na ogół zignorowanej przez czynniki rządowe.

Spotkanie zostało zarejestrowane przez Centrum Edukacyjne Powiśle.

BPKRD


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *