Dokąd zmierzamy? Lawendowa mafia w Kościele

Od kilku lat środowiska lewicowe walczą z Kościołem na różnych polach, również nagłaśniając przypadki molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych. Oprócz samego molestowania wyciąga się na jaw przypadki tuszowania przez hierarchów kościelnych przypadków molestowania. Głośne filmy na ten temat – „Tylko nie mów nikomu” i ostatnio „Zabawa w chowanego” wyprodukował Tomasz Sekielski.

W ostatniej produkcji dziennikarza możliwość zabrania głosu otrzymali również przedstawiciele strony katolickiej. Jednym z nich był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz Ormian i jeden z najbardziej znanych polskich duchownych, którzy odważnie zabierają głos w sprawie „zamiatania pod dywan” w Kościele niewygodnych tematów takich jak lustracja, przypadki homoseksualizmu czy pedofilii wśród duchowieństwa.

Kapłan zwrócił uwagę na obecność w strukturach kościelnych tzw. „lawendowej mafii”, która wspomaga i kryje jej członków, zwłaszcza jeśli dopuszczają się niemoralnych czynów. Czy Kościół zmierzy się z trapiącymi go problemami wewnętrznymi? Na te pytania sam ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odpowie w nowym odcinku z cyklu „Dokąd zmierzamy?”.