List otwarty do Hanny Zdanowskiej ws. Dnia Tolerancji

W związku z „Apelem prezydentów miast w sprawie poszanowania zasad równości i tolerancji” Klub im. Romana Dmowskiego, Akcja Narodowa, Unia Polityki Realnej wystosowały list otwarty do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej:

Łódź, dnia 2020.11.16

Pani Prezydent Łodzi
Hanna Zdanowska

W związku z tzw. Dniem Tolerancji z niesmakiem przyjęliśmy informację dostępną na stronie UMŁ o podpisaniu przez Panią „Apelu prezydentów miast w sprawie poszanowania zasad równości i tolerancji”. W ostatnim czasie miała Pani możliwość zdania praktycznego testu z tolerancji, niestety z oceną negatywną: w czasie, kiedy przez Łódź przetaczały się nielegalne wulgarne demonstracje tzw. Strajku Kobiet uważała Pani za stosowne wyrazić solidarność z demonstrantami lżącymi swoich przeciwników w sposób niespotykany w polskim życiu politycznym jak również dopuszczających się niszczenia mienia i profanacji świątyń katolickich. Nie usłyszeliśmy od Pani głosu w obronie mieszkańców Łodzi – katolików, których najważniejsze i najświętsze wartości były plugawione przez agresywnych demonstrantów, nazwanych przez Panią „pokojowymi demonstracjami”.

Nie zgadzamy się również ze zwalczaniem przez Panią działań podjętych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i kuratorium oświaty na rzecz ograniczenia udziału w łamiących prawo wulgarnych demonstracjach niepełnoletnich uczniów łódzkich szkół. Uważamy, że młode pokolenie łodzian nie powinno uczyć się aprobaty dla rynsztokowego słownika obecnego w niespotykanym natężeniu na manifestacjach tzw. Strajku Kobiet.
Przed siedzibą partii rządzącej na centralnej ulicy Łodzi nadal leżą m.in. transparenty z wulgarnymi napisami złożonymi tam przez lewicowych demonstrantów. Czy uważa Pani, że wizytówką Łodzi mają być dostępne w centrum miasta plakaty z napisami „Wypierdalać!” skierowane do tej części mieszkańców Łodzi, którzy w Pani oczach nie zasługują na tolerancję i szacunek? Czy jest to może hasło tegorocznego „Dnia Tolerancji”? A może wręcz przeciwnie: niech leżą stanowiąc świadectwo tego, jak bardzo można zniekształcić pojęcie tolerancji, które dzisiaj całkowicie zatraciło swoje pierwotne znaczenie.

Pani Prezydent, jeżeli Pani rozumienie tolerancji nie obejmuje wszystkich łodzian, prosimy o podpisywanie apeli dotyczących tzw. tolerancji jako osoba prywatna, a nie jako prezydent miasta.

Jan Waliszewski, Akcja Narodowa
Kamil Klimczak, Klub imienia Romana Dmowskiego
Jan Szałowski, Unia Polityki Realnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *