2

Sumliński w Łodzi i Łęczycy o ABW

3 czerwca na zaproszenie Klubu imienia Romana Dmowskiego Łódź i Łęczycę odwiedził Wojciech Sumliński, pisarz, publicysta, dziennikarz śledczy, badacz działań polskich służb specjalnych. Sumliński promował swoją najnowszą książkę pt. „ABW”.

Prelekcje Sumlińskiego odbyły się w sobotę o godz. 12:00 w Łodzi, w sali kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich, a o 17:00 w Łęczycy, w bursie szkolnej przy ul. Kaliskiej.

Sumliński na spotkaniach mówił o nielegalnych i przestępczych działaniach służb oraz o niewyjaśnionych wydarzeniach w których miały prawdopodobnie swój udział np. śmierci Andrzeja Leppera. – Według prokuratury, największą troską Leppera tuż przed śmiercią było usunięcie swoich odcisków palców.

Swoje miejsce w opowieści Sumlińskiego miał też Bronisław Komorowski, któremu dziennikarz nie szczędził ostrych słów. – Komorowski popełnił wiele przestępstw i powinien za nie odpowiedzieć przed sądem – mówił.

Oprócz prelekcji, spotkania kończyła zawsze ożywiona dyskusja, a po nich niemal wszyscy uczestnicy zdobywali podpisy Sumlińskiego w jego książkach.

KRDIMG_20170603_172235 1