Sylwester Chruszcz przeszedł do koła Wolni i Solidarni

Związany od lat z obozem narodowym poseł Kukiz’15 i Endecji Sylwester Chruszcz przeszedł dziś do koła poselskiego Wolni i Solidarni, kierowanego przez Kornela Morawieckiego.

Polityk w wywiadzie dla portalu „Prosto z mostu” swoją decyzję motywował niechęcią do zarządzającego pod nieobecność Pawła Kukiza klubem wicemarszałka Stanisława Tyszki i swoim poparciem dla reform sądownictwa autorstwa PiS. Poseł nie wykluczył współpracy wyborczej z Prawem i Sprawiedliwością.

Chruszcz jest architektem, w latach 90. należał do Młodzieży Wszechpolskiej i Stronnictwa Narodowego. Od 2002 był radnym sejmiku zachodniopomorskiego, a od 2009 – europosłem z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Od 2012 do 2016 zasiadał we władzach Ruchu Narodowego i z ramienia tej formacji znalazł się na liście Kukiz’15 do Sejmu.

Można wiele zrozumieć, ale żałosne jest wspieranie neosanacyjnych rozwiązań PiSu, które mają na celu przede wszystkim dobro tej partii, a nie Narodu czy Państwa. Tym bardziej smuci transfer do pisowskiej przystawki jakim jest WiS – uczciwiej by było od razu iść do partii rządzącej. Co się dzieje nie tak z narodowcami, którzy zostają parlamentarzystami???

MK