Zapraszamy do lektury nowego, kwietniowego numeru miesięcznika „Chrobry Szlak”. Jest on do pobrania pod numerem Chrobry Szlak nr 5(62)/2022. Czytaj dalej UKAZAŁ SIĘ 62. NUMER „CHROBREGO SZLAKU”
Wszystkie wpisy, których autorem jest Redaktor
Ukazał się 61. numer „Chrobrego Szlaku”
Zapraszamy do lektury nowego, kwietniowego numeru miesięcznika „Chrobry Szlak”. Jest on do pobrania pod numerem Chrobry Szlak nr 4(61)/2022. Czytaj dalej Ukazał się 61. numer „Chrobrego Szlaku”
Ukazał się 60. numer „Chrobrego Szlaku”
Zapraszamy do lektury nowego, lutowo-marcowego numeru miesięcznika „Chrobry Szlak”. Jest on do pobrania pod numerem Chrobry Szlak nr 2-3(60)/2022. Czytaj dalej Ukazał się 60. numer „Chrobrego Szlaku”
Ukazał się 59. numer „Chrobrego Szlaku”
Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Chrobrego Szlaku”, dostępnego pod adresem Chrobry Szlak nr 1(59)/2021. Czytaj dalej Ukazał się 59. numer „Chrobrego Szlaku”
Ronald Lasecki – Rozważania o wojnie, pokoju i polistrategii
W związku z nastaniem po 2014 r. „nowej zimnej wojny” (Edward Lucas) i będącej tego pochodną eskalacją napięcia w stosunkach polsko-rosyjskich i polsko-białoruskich, nastąpiła w naszej publicystyce inflacja pojęcia „wojna”. Od lat już epatuje się nas nieustannie mętnym terminem „wojny hybrydowej”, którego znaczenie rozciągnięto szczególnie ostatnio tak bardzo, że jego treść skurczyła się niemal do zera. W ostatnich miesiącach ukazała się również, będąca serią wywiadów Piotra Zychowicza z Jackiem Bartosiakiem, książka zatytułowana ni mniej ni więcej jak „Nadchodzi III wojna światowa”. Czytaj dalej Ronald Lasecki – Rozważania o wojnie, pokoju i polistrategii
Sławomir Wełniński – Przemoc jako akcja polityczna. Lewicowy terroryzm, przypadek Frakcji Czerwonej Armii.
Podczas gdy w Polsce, wraz z kolejną falą niezadowolenia społecznego mającego wyraz w tzw. wydarzeniach grudniowych i w wyniku wewnątrzpartyjnych rozgrywek w PZPR, nadchodził schyłek kierownictwa w partii Władysława Gomułki a jego miejsce zajął Edward Gierek, za naszą zachodnią granicą, a dokładniej za zachodnią granicą żelaznej kurtyny, w ówczesnym RFN także pojawiały się wybuchy gniewu społecznego przejawiającego się przemocą skierowaną w kierowniczy aparat znienawidzionego systemu jak i wszystko co ten system urzeczywistniało. Czytaj dalej Sławomir Wełniński – Przemoc jako akcja polityczna. Lewicowy terroryzm, przypadek Frakcji Czerwonej Armii.