Ustawa 447 podpisana przez Donalda Trumpa

Prezydent USA Donald Trump podpisał w nocy ustawę 447 ws. restytucji mienia ofiar Holocaustu.

Donald Trump podpisał właśnie ustawę Just Act 447 ws. restytucji mienia ofiar Holocaustu. Przed chwilą otrzymałem informacje w tej sprawie z Białego Domu – poinformował w nocy na Twitterze Paweł Żuchowski – korespondent Radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych.

Ustawa 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today tj. o obowiązku raportowania nt. działań niektórych państw obcych w odniesieniu do majątku ery Holokaustu i powiązanych z tym kwestii) pozwala Departamentowi Stanu na wspieranie walki organizacji żydowskich o przejmowanie majątków bezspadkowych, utraconych w czasie Holokaustu.

Założenia tego projektu są niezgodne z prawem europejskim międzynarodowym, a przede wszystkim polskim. Od czasów starożytności w prawie rzymskim i wszystkich systemach na nim się wzorujących, mienie bezspadkowe przechodziło na Skarb Państwa.

Dodatkowo Stany Zjednoczone w 1960 roku podpisały umowę z rządem PRL, gdzie zobowiązały się do niewspierania roszczeń wobec mienia pożydowskiego w Polsce. Na mocy tej umowy PRL wypłaciła USA 40 mln dolarów na zaspokojenie żądań dawnych właścicieli.

Kolejny atak lobby żydowskiego na Polskę wychodzi za pośrednictwem naszego „największego sojusznika”. Może to czas na gruntowną reorientację polskiej geopolityki? Tak czy owak: Już niedługo czekają nas kolejne ataki ze strony Przedsiębiorstwa Holokaust.