W piątek rajd rowerowy „łódzkim szlakiem zagłady”

W piątek 14 czerwca z inicjatywy Ruchu Narodowego i innych środowisk narodowych w Łodzi odbędzie się rajd rowerowy „łódzkim szlakiem zagłady”.

14 czerwca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Upamiętnia on przybycie pierwszego transportu więźniów (Polaków) do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Tych łodzian i mieszkańców okolic Łodzi, którzy chcieliby pochylić się nad losem pomordowanych w niemieckich obozach w trakcie II wojny światowej zapraszamy na rajd rowerowy „łódzkim szlakiem zagłady” – piszą organizatorzy

Wydarzenie rozpocznie się przed budynkiem dawnego więzienia na Radogoszczu, potem uczestnicy przejadą przez miejsca pamięci na Bałutach, m.in. pomnik Pękniętego Serca. Zakończenie planowane jest na stacji Radegast.

Każdy z uczestników jedzie na własną odpowiedzialność. Organizatorzy prosza o odpowiedni strój z elementami odblaskowymi.

„Chrobry Szlak” objął wydarzenie swoim patronatem medialnym. Wśród współorganizatorów wydarzenia znajdują się: Młodzież Wszechpolska, Akcja Narodowa, Klub imienia Romana Dmowskiego.

https://www.facebook.com/events/1421799867945195/