Komentarz Narodowy (59) – Dywersja czy naiwność?

Kampania przed drugą turą wyborów prezydenckich i wydarzenia tuż po niej spowodowały ujawnienie się na narodowej prawicy osób, które najpierw wspierały nachalnie kandydaturę Andrzeja Dudy, a potem – jak dowiodły wypadki – zostały użyte przez PiS do udziału w akcji rozbijania Konfederacji na „dobrych narodowców” i „złych korwinistów”.

Najpoważniejszą osobą z obozu narodowego, która zaangażowała się w taką akcję jest prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. On i jego środowisko otwarcie nawoływało do poparcia „mniejszego zła”. Wtórowało mu wiele pomniejszego formatu działaczy i środowisk; ostatnio na antenie TVP Info Roberta Winnickiego za niedostateczny entuzjazm względem Andrzeja Dudy krytykował Marek Jakubiak.

Jakie są motywacje tych, którzy wpychają narodowców w stalowy uścisk Jarosława Kaczyńskiego: dywersja, głupota, naiwność? I jakie jeszcze kroki zostaną przez nich uczynione w celu rozmontowania Konfederacji i wprasowania nacjonalistów w obóz „dobrej zmiany”? O tym w nowym Komentarzu Narodowym!