Cenzura w Zgierzu! „Żydowskie lobby” to „antysemityzm”

Poniedziałkowe spotkanie autorskie w Zgierzu z Marianem Miszalskim, znanym publicystą, pisarzem i tłumaczem, zostało przełożone na 30 kwietnia – poinformowali organizatorzy.

Klub imienia Romana Dmowskiego w komunikatach zamieszczonych na facebooku i stronie internetowej poinformował o przełożeniu spotkania ze względu na problemy lokalowe.

We wtorek miasto Zgierz wypowiedziało salę w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy, motywując to tym, że spotkanie „ma charakter antysemicki”. W sprawę wmieszał się też prezydent Zgierza, pisząc o tym na portalu społecznościowym: Nie było i nie będzie zgody na takie spotkania, kogokolwiek by dotyczyły. Także wynajem drugiego lokalu nie doszło ostatecznie do skutku – pomimo początkowej zgody.

Prezes Klubu imienia Romana Dmowskiego Kamil Klimczak odniósł się do zaistniałej sytuacji w komunikacie wydanym w czwartek rano:  Wracamy do bardzo ponurych czasów, gdy o tym, co wolno mówić, decydował Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, zwany cenzurą.
Spotkanie się odbędzie – nie pozwolimy na ograniczanie swobody debaty publicznej. Zaistniała sytuacja zmusza nas jednak do zmiany terminu wydarzenia. Spotkanie odbędzie się 30 kwietnia; o miejscu poinformujemy w stosownym czasie.

Czyżby realizował się scenariusz, o którym mówił w styczniu Stanisław Michalkiewicz, że „będziemy likwidować nienawistników”?

JM