Sumliński: „Widmo Donalda Tuska”

Bez wątpienia wyborcy w Polsce jeszcze nie raz usłyszą o Donaldzie Tusku. Prawdopodobnie były premier szykuje się teraz na fotel prezydenta RP. Po zakończeniu kadencji na prestiżowym stanowisku w Brukseli Tusk triumfalnie powróci do kraju, gdzie wciąż cieszy się sporym poparciem.

Co jednak wiemy o tym człowieku? Jaka była jego przeszłość? Skąd się wywodzi i kiedy zaczęła się jego kariera polityczna? Nowe światło na te kwestie rzuca książka autorstwa dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego i majora ABW Tomasza Budzyńskiego. To prawdziwy thriller napisany przez życie, w którym dobrze znany czytelnikom świat polityki przeplata się z mafijnym półświatkiem, grą operacyjną służb specjalnych oraz tajnymi akcjami niemieckiego wywiadu.

„Twierdzę, wraz z moim przyjacielem Tomkiem Budzyńskim, że Donald Tusk był zwykłą miernotą, którą wykreowano za bardzo duże pieniądze. Pieniądze Niemców, pieniądze wywiadu wojskowego i wreszcie pieniądze zwykłych hochsztaplerów” – mówi Sumliński w nawiązaniu do swej książki.