„Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty”

Ekonomista prof. Robert Gwiazdowski ogłosił zakończenie działalności swojego projektu politycznego pod nazwą Polska Fair Play, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarejestrował listy w 6 z 13 okręgów i zdobył 74 tysiące głosów.

„Nie ma nic potężniejszego od idei, której czas nadszedł” – pisał Viktor Hugo. Naszej idei czas jeszcze nie nadszedł. Dlatego postanowiłem zaniechać tej nierównej walki z systemem.” – napisał ekonomista na swoim profilu na Facebooku.

„Naszych sił jest za mało, a siła nienawiści między dwoma politycznymi blokami jest zbyt duża, by przezwyciężyć ją przy pomocy racjonalnych argumentów.” – dodał Gwiazdowski.

Projekt Polska Fair Play był w dużej mierze oparty na siłach środowiska Bezpartyjnych Samorządowców. O możliwościach rozmów z tym środowiskiem wspominali niedawno liderzy PSL. Być może rękę do tego środowiska wyciągnie też Paweł Kukiz, który właśnie dzięki środowisku Bezpartyjnych wszedł do wielkiej polityki.

Komentarz redakcyjny: Polska Fair Play nie niosła za sobą wyrazistego przekazu politycznego, był to typowy twór technokratyczny. Nie pomagały jej też wypowiedzi wspierającego Gwiazdowskiego Cezarego Kaźmierczaka, o konieczności ściągania milionów imigrantów.
Niech PFP spoczywa w spokoju.