Konstantynów Łódzki: spotkanie z Sebastianem Karczewskim

18 lipca w Konstantynowie Łódzkim odbyło się spotkanie z Sebastianem Karczewskim, publicystą, autorem książki „Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa”. Organizatorem byli: Klub imienia Romana Dmowskiego i Koło Przyjaciół Radia Maryja.

Sebastian Karczewski, katolicki publicysta, autor głośnej przed paroma laty książki „Zamach na arcybiskupa”, wydał kolejną książkę broniącą Kościoła – tym razem o zjawisku nadużyć seksualnych ze strony duchownych, kontrując przy tym głośny film Tomasza Sekielskiego.

Karczewski nie neguje występowania pedofilii w Kościele. Jak sam mówi: „wśród dwunastu apostołów znalazł się jeden Judasz i pewnie do tej pory proporcje są podobne”. Jednak często księża są osądzani pochopnie, bez dowodów, przy poparciu biskupów, którzy chcą się wykazać przed opinią publiczną jako „walczący z pedofilią”.

Autor zapowiada na jesieni kolejną publikację, która obnaży nie tylko mechanizmy kłamstwa ws. pedofilii, ale też ciemne strony zachowań niektórych biskupów, którzy pod wpływem mediów działali na niekorzyść Kościoła i oczerniali niesłusznie oskarżonych kapłanów.

KK