Konferencja: Wybory dla Polski – pandemia i globalizm

W ostatnim czasie odbywa się najdłuższa kampania wyborcza w całym trzydziestoleciu istnienia III RP. Jest ona wyjątkowa, ponieważ jej tok zaburzyła pandemia COVID-19, która w znaczący sposób wpłynęła na nasze życie społeczno-ekonomiczne. W ramach walki z jej rozprzestrzenianiem zamknięto na pewien czas wiele zakładów pracy, a restrykcje i ograniczenia nadal dotykają naszą gospodarkę i naród. Jest to czas przetasowań w wielu dziedzinach, o których w normalnych warunkach pewnie byśmy nawet nie pomyśleli. Jednak życie zbiorowości to splot nieprzewidzianych zjawisk.

Z jednej strony skutki walki z koronawiusem są zagrożeniem, ale z drugiej to również szansa, ponieważ każdy kryzys można przekuć w nową, lepszą przyszłość. Czy wybory prezydenckie są melodią tych zmian w naszej polityce? Czy ich rozstrzygnięcia w pierwszej, a w szczególności drugiej, turze dają nam bezpieczeństwo i stabilność w tym niepewnym momencie dziejów? Jak właściwie prezentuje się aktualna sytuacja w kluczowych segmentach życia społeczno-gospodarczego i na co należy zwrócić uwagę, walcząc o ich reformę? Na te pytania odpowiedzą nasi prelegenci:

Rolnictwo dziś i jutro – Łukasz Owczarek (Klub im. Romana Dmowskiego)

Choroba towarzysząca: kapitalizm – Maria Pilarczyk (Praca Polska)

Liberalizm – to nie działa – Kamil Klimczak (Klub im. Romana Dmowskiego)

Rządowa tarcza, socjal dla bogatych – Krystian Jachacy (Praca Polska)

Krajobraz po wyborach: między liberalizmem a populizmem – Krzysztof Szałecki (Obóz Narodowo-Radykalny)

Konferencja odbędzie się 25 lipca o 12:00 w sali Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy ul. Tuwima 34 w Łodzi. Wstęp wolny. Zapraszają organizatorzy: Klub imienia Romana Dmowskiego, Praca Polska, Klub Edukacji Społecznej ProPolonia.

https://www.facebook.com/events/288718165904824/